Spread the love

Ироничен хороскоп на ЕУ ромапрес за 2024 година

    Овен (21.03 – 19.04) – Води низ хаосот

Овен, бидете подготвени за авантура бидејќи оваа година ќе ве водат ромските политички партии низ политичкиот лавиринт. Да, оние кои вешто избегнуваат да ги решаваат проблемите, но затоа се вистински мајстори во создавањето нови.

 

Бик (20 април – 20 мај) – финансиски магионичари

Бикови, вашите пари ќе доаѓаат и ќе си одат побрзо од кога било, благодарение на ромскиот невладиен сектор. Не грижете се, дури и ако не гледате конкретни резултати, бидете сигурни дека тие се таму некаде, веројатно зад невидливиот ѕид наречен транспарентност.

 

Близнаци (21 мај – 20 јуни) – Двојни стандарди и политика на двојни стандарди

Близнаци, оваа година вашите двојници ќе бидат во политичкиот свет на ромските партии. Гледајте како лесно се движат од еден став во друг, оставајќи ве збунети, но сепак оптимисти.

Рак (21.06 – 22.07) – Емоционална манипулација

Ракови, бидете подготвени емотивно да ве водат низ политичкиот вртлог. Ромските политичари ќе ве освојат со солзи и ветувања, но не грижете се, тоа е само дел од шармот што секако ќе донесе промени – во друг универзум.

Лав (23.07 – 22.08.) – Предизвик за престиж

Лавови, одржувањето на престижот ќе ви биде предизвик оваа година, особено ако сретнете ромски политички лидери кои се способни чајната забава да ја претворат во меѓународен самит. Ако ви недостига гламур, не грижете се, тие повеќе од тоа ќе го надоместат со својата политичка храброст.

Девица (23.08 – 22.09) – нередовно организирана

Девица, оваа година ќе бидете изложени на организираниот хаос што ромските политички партии внимателно ќе го осмислат. Дури и ако изгледа дека нема ред, бидете сигурни дека постои план – дури и ако тие самите не го знаат тоа.

Вага (23 септември – 22 октомври) – Дипломатски танц

Ваги, подгответе се за дипломатски танц со ромскиот НВО сектор. Очекувајте елегантни чекори околу вистинските проблеми, со повремено нурнување во непробојната темнина на неефикасноста.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември) – Тајна политика

Скорпии, откријте ги тајните на светот на ромските политички партии. Како и секогаш, ќе бидете изненадени од длабочината на нивните тајни игри, кои обично се одвиваат зад затворени врати.

Стрелец (22.11 – 21.12) – Патување до ништо

Стрелец, тргнете на патување низ ромскиот НВО сектор. Очекувајте долго патување без јасна цел, но со многу селфи и статуси на социјалните мрежи.

Јарец (22 декември – 19 јануари) – Политичка снежна темнина

Јарци, соочете се со политичкиот мрак на ромските партии. Можеби нема да ги видите резултатите, но не грижете се, тоа е само затоа што тие се доволно длабоко закопани во политичката снежна бура.

Водолија (20 јануари – 18 февруари) – Бирократска револуција

Водолија, подгответе се за бирократска револуција со ромскиот НВО сектор. Иако нема да донесе вистинска промена, барем ќе го промени редоследот на хартиите на нивните клупи.

Риби (19 февруари – 20 март) – Политички сонувач

Риби, оваа година ќе бидете политички сонувачи. Уживајте во вашите идеали додека ромските политички партии создаваат нови визии без конкретни планови.

Со ова уникатно ромско хороскопско читање, бидете подготвени за предизвици и неочекувани политички пресврти во 2024 година. Среќна Нова Година, бидејќи кој знае, можеби оваа година ќе видиме вистински промени – или така велат ѕвездите!

(До крајот на годината уште една иронична колумназа желбите на обичните ромски смртници и тие кои диригират со нашите судбини

Loading


Discover more from EU Romapress

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Discover more from EU Romapress

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading