Author: Osmani.Ferdi

НАСА бара доброволци кои ќе живеат во својата симулација на Марс една година.

Ако имате позадина во STEM и живеете за крајности, ова е работата за вас. Ако екстремните предизвици се вашата чаша чај, НАСА има совршена можност за вас. Вселенската агенција упати…

Застрелани 2 лица во „терористички напад“ во Брисел, а осомничениот е во бегство

БРИСЕЛ – Пукач уби две лица во близина на центарот на Брисел во понеделникот вечерта, што високи белгиски официјални лица го осудија како „терористички напад“. Белгискиот премиер Александар Де Кро…

Интервју: Самка Ибраимовски – „Има дана за мегдана„

Самка Ибраимовски председател на првата ромска политичка партија ПЦЕР во Северна Македонија, дипломиран менаџмент и поранешен пратеник во Собранието на Северна Македонија (2011–2014) и министер бес ресор во Владата на…

Apple Vision Pro: првиот просторен компјутер на Apple

Apple денеска го претстави Apple Vision Pro, револуционерен просторен компјутер кој беспрекорно ја спојува дигиталната содржина со физичкиот свет, истовремено дозволувајќи им на корисниците да останат присутни и поврзани со…

усија и Украина ја разменуваат вината за уништувањето на браната Каховка, централата

Голема брана и хидроцентрала во јужна Украина беа сериозно оштетени во вторникот, предизвикувајќи поплави во близина на линијата на фронтот. Украина и Русија секоја друга ја обвинија за напад на…

10 најдобри победнички фотографии од наградите „Се за фото“ за 2022 година

Еве ги 10-те најдобри победнички фотографии од наградите „Се за фото“ во 2022 година. од 30 наградени со задоволство ги објавува овогодинешните победници на All About Photo Awards 2022, признавајќи…

Translate »